EKG Praktik II - 12svodový počítačový elektrokardiograf


 

EKG Praktik

 

 

vysoká rozlišovací schopnost

 

 

manuální a automatický režim

 

 

automatické rozměření a interpretace

 

 

tisk na normální papír A4

 

 

vysoká spolehlivost

 

 

snadné ovládání


Novým produktem v řadě počítačových EKG je EKG Praktik II. Svou kvalitou a spolehlivostí navazuje na osvědčený model EKG Praktik, který je dnes již velmi rozšířen jak u odborných, tak u praktických lékařů.

Zárukou vysoké kvality tohoto přístroje je dlouholetá zkušenost v oblasti kardiologie a nepřerušená spolupráce s odborníky a stávajícími uživateli na zlepšování jeho užitných vlastností.Vlastnosti
EKG Praktik II monitoruje a ukládá 12 kanálů ve zvoleném časovém intervalu a je vybaven rozměřením a slovní interpretací.
Pro zobrazení je možno vybrat bud všech dvanáct svodů s vybraným rytmovým svodem, zvlášť hrudní nebo zvlášť končetinové svody. Během monitoringu/měření je možné editovat poznámky k hodnocení, které jsou součástí výsledné zprávy. EKG Praktik muže pracovat v lokální i rozsáhlé nemocniční počítačové síti.

 

Databáze
Speciální databáze poskytuje jednak možnost archivaci pacientů - pacientských karet a současně archivaci pořízených záznamů u jednotlivých pacientů, přehledné seřazení údajů - možnost třídění pacientů podle požadovaných parametrů, okamžitý přístup k dříve pořízeným záznamům a automatické načtení závěru vyšetření z programu EKG do databáze.
Databáze navíc muže komunikovat s programy pro vedení ordinace a načítat data pacientů přímo do programu EKG.
Databáze současně funguje jako centrální pracoviště pro spouštění ostatních diagnostických přístrojů, jako jsou např. ergometrie nebo holter EKG. Prostřednictvím databáze má uživatel přístup k databázi a vyšetřením z předchozího modelu EKG Praktik.


Ovládání a uspořádání
EKG Praktik disponuje velmi snadným ovládáním a přehledným uspořádáním základních informací o EKG.
Způsob ovládání je nastavitelný od zjednodušeného automatického režimu až po manuální režim s rozšířenými ovládacími prvky. Sekvenci provedení automatických kroků je možné si zvolit nebo nastavit podle vlastních potřeb.


Tisk
Libovolnou část záznamu je možné vytisknout. Pro tisk se používá běžný kancelářský papír formátu A4. Pro tisk rovněž platí nastavení počtu tisknutých svodů, nastavení rastru, rychlosti a amplitudy EKG.Technické parametry

Počet kanálů:

12, současně snímaných

Počet svodů:

12 (I, II, III, aVR, aVL, aVF, V1-V6)

Zobrazení výsledků:

monitor, výtisk na kancelářský papír A4

Rychlost posuvu:

10, 25, 50, 100 mm/s

Citlivost:

5, 10, 20, mm/mV

Filtr:

EMG 35 Hz, antidrift bazální linie, síťový 50 Hz

Pacientský vstup:

BF

Napájení EKG:

5 V, 1 W

Rozměry EKG modulu:

180x91x36 mm

Hmotnost EKG modulu:

cca 300 g

 

TonoTrack - 24hodinový holter krevního tlaku


 

TonoTrack
 

* NOVÝ SOFTWARE! *

 

 

24, 48hodinový záznam

 

 

oscilometrická metoda

 

 

tichý provoz

 

 

kompaktní provedení

 

 

ovládání v češtině

 

 

odolnost vůči artefaktům

 

 

snadná obsluhaPřístroj sleduje a zaznamenává hodnoty krevního tlaku a pulsu po dobu 24 - 48 hodin. Součástí přístroje TonoTrack je záznamník a vyhodnocovací program. Vyhodnocovací program umožňuje zobrazit, ukládat a zpětně vyvolávat pořízené záznamy. V programu se nastavuje plán záznamů - intervaly měření během dne a během noci. V průběhu měření se hodoty ukládají do záznamníku a po skončení měření se uložená data načtou do vyhodnocovacího programu na počítači. Program umožňuje zobrazit data graficky nebo číselně - absolutně i procentuálně. Tiskovou sestavu výsledků měření lze libovolně nastavit podle potřeb uživatele.Technické parametry

Metoda měření:

Oscilometrická s postupným vypouštěním

Rozsah měření krevního tlaku:

25-260 mmHg (max. nafouknutí 280mmHg)

Přesnost:

±3 mmHg

Napájení:

Dvě tužkové baterie typu “AA“ alkalické s vysokou kapacitou nebo dobíjecí NiMH

Rozměry:

120 x 80 x 32 mm

Hmotnost:

350g (včetně baterií)

Konektor pro přenos dat:

jack 2,5 mm

Požadavky přístroje na konfiguraci počítače:

• kompatibilita s IBM PC

• VGA nebo kompatibilní

• RS232 - sériový port (propojení s přístrojem)

Požadavky na operační systém:

• Microsoft Windows® verze 3.1 95/98

nebo

• Microsoft® NT™ Workstation

 

CARDIOLIGHT / PADSY - holter EKG


 

Cardiolight

 

 

3 nebo 2 kanály - 24 hodin

 

 

24hodinový přehled výskytu arytmií

 

 

ST a QT analýza

 

 

Rychlá kontrola záznamu

 

 

Template editor

 

 

Analýza R-R a HRV

 

 

Detekce a analýza pacemakeru

 

 

Rozšíření software podle speciálních požadavků

 

 

Velká úspora času při vyhodnocováníSystém CARDIOLIGHT se svou koncepcí a vlastnostmi řadí mezi přední systémy holterů EKG. Holter EKG CARDIOLIGHT zaznamenává a vyhodnocuje 24hodinový záznam EKG. Součástí systému je malý kompaktní záznamník, který podle požadavků uživatele může zaznamenávat dva nebo tři kanály.

Systém může pracovat na různých počítačových platformách jako jsou UNIX, LINUX, WINDOWS a Apple.
CARDIOLIHT pro PADSY může pracovat v rámci lokální nebo rozsáhlé nemocniční počítačové sítě a poskytovat jednak data jejím uživatelům a navíc prostřednictvím počítačové sítě umožnit práci s vyhodnocovacím programem.24hodinový přehled
Ve 24hodinovém přehledu jsou graficky zobrazeny všechny základní informace - výskyt arytmií, max. a min. tepová frekvence. Z tohoto přehledu je možné ihned zvětšeně zobrazit libovolný úsek 24hodinového záznamu nebo konkrétní arytmii.

Modularita
Systém je koncipován tak, aby uživateli umožnil snadné, rychlé a efektivní vyhodnocení záznamu EKG a ušetřil tím uživateli co nejvíce času. Některé vyhodnocovací moduly mají originálně propracovaný způsob analýzy, např. analýza činnosti pace makeru nebo editace QRS-vzorů (template editor). K dalším analyzovaným parametrům patří RR variabilita, variabilita srdečního rytmu v časové i spektrální oblasti, ST a QT.

EKG holter dle vlastních představ
Holter EKG CARDIOLIGHT je modulární systém, tzn. uživatel si sám může navrhnout a sestavit schopnosti přístroje dle vlastních požadavků a finančních možností. V případě pozdějších větších nároků na systém je možné jeho vlastnosti dále rozšiřovat.